Cloud Computing

Čo ponúkame navyše ako iní?

Čoraz viac využívaný fenomén posledných rokov si zaslúži našu i Vašu pozornosť. Ak nechcete aby sa Vám nad firmou zmrákalo ale „zmrákalo cloudovo“, tak čítajte ďalej. Pre Vás ako koncového užívateľa nám stačí povedať, že chcete všetko v cloude. Potom si už so svojím oblakom cestujete po svete a celá firma ide s Vami. Pre nás to znamená ukryť do Vášho oblaku výpočtové prostriedky, uložiť ich do dátového centra a pekne ho strážiť.

Vlastnosti cloudu

  • Škálovateľnosť/elasticita – Prispôsobte si výkon podľa svojich požiadaviek na mesačnej báze. Či už od nenáročného webhostingu, až po náročné biznis aplikácie.
  • Merateľnosť – Vaše financie sa za Vás potešia. Nakladajte s nimi efektívne, u nás platíte len za to čo využívate a nič navyše.
  • Bezpečie – Náš tím adminov presne vie akú starostlivosť Vaše dáta potrebujú a ako s nimi nakladať. Pre zachovanie bezpečnosti používame najmodernejšie technológie, a každý deň hľadáme spôsob ako sa zlepšiť a byť o dva kroky vpredu voči potencionálnym útočníkom. Vďaka tomu to že dáta máte prístupné všade neznamená pre všetkých.

Služba Cloud App umožňuje používanie softvéru bez nutnosti nákupu licencií. Tieto sú poskytované zákazníkovi ako služba prostredníctvom internetového pripojenia. Zákazník neobstaráva ani nevlastní žiadne licencie, využíva iba služby poskytovateľa, ktoré sú spoplatnené paušálnym poplatkom, platí teda len za softvér a výpočtový výkon, ktorý naozaj používa.

Cloud Desktop je služba, ktorá poskytuje užívateľovi počítač umiestnený v cloude. Je potrebné mať k dispozícii len internetové pripojenie. K vašim obľúbeným aplikáciam sa potom pripojíte pomocou mobilu alebo tabletu. Ak mobil, ani tablet nemáte vieme vás vybaviť našim hardvérom (tenkým klientom), aby ste službu vedeli plnohodnotne používať.

On-premise vs. Cloud

Cloud sa pomaly stáva kráľom medzi riešeniami kde sa softvér poskytuje ako služba. Sofvérové štúdie hovoria že, v roku 2008  87% vybraných softvérových riešení bolo inštalovaných a používaných na hardvéroch klienta. Dnes už je 87% riešení poskytovaných alebo prevádzkovaných formou cloudových služieb.

2008

Súčasnosť